.
.
.
.
.........

Tým jistoty

13. dubna 2012 v 14:36 | Rodaw |  Historie - cestující na Titanicu
Váhala jsem, kam Tým jistoty zařadit - posádka nebo cestující? Nakonec jsem se rozhodla pro cestující, protože klasická posádka to zkrátka nebyla...

Tým jistoty... o koho tady jde??

Tým jistoty byla skupina těch nejlepších z nejlepších. Skupina mužů, kteří Titanic znali nejlíp na světě. Každou jeho místnost, trubku, zákoutí či chodbu. Byli to profíci. Ať šlo o elektikáře nebo montéra, pro všechny platilo, že Titanic znali jako svoje boty.
Celkem bylo 9 členů - z čehož jeden - Thomas Andrews - byl pro Tým jistoty takový velitel, zkrátka hlavní postava. Byla to pro něho obrovská čest. Ovšem čest to byla i pro ostatní členy, protože do Týmu jistoty se opravdu dostali jen ti nejlepší z nejlepších.


Jejich poslání..

Jejich hlavním úkolem bylo zajistit Titanicu bezpečí v každém případě. Oni tu loď postavili, oni ji znali. Byli pro ní takovými strážnými anděly. Jak jsem již zmiňovala, byli to experti pro které byla účast v této skupině obrovskou ctí.

Thomas Andrews - nejdůležitější postava

O panu Andrewsovi se pořádně rozepíšu v článku, který bude celý o něm. Ovšem zde se o něm musím zmínit také. Thomas začínal jako obyčejný kluk, který mě výhodu v tom, že jeho strýc byl lord Pirrie - takže se Thomas dostal od raných let k lodím, které ho fascinovaly a našel v nich svou velkou zálibu.
Při stavbě Titanicu se projevilo to, jak je Thomas chytrý a chopný. Všechny návrhy kreslil ručně a i ty nejtěžší počty počítal zpaměti, bez pomoci kalkulaček. Mimo toho byl ale Thomas milý a přátelský. Dělníků se vždy optal "Jak se daří? Co dělá manželka?". Svou přívětivostí, ochotou a dobrou náladou byl známý.
Byla u něho však známá i jeho svědomitá práce. Vždy chtěl, aby bylo všechno nejlepší. Na palubě Titanicu byl už od 2.4.1912, aby zajistil, že všechno bude dokonalé.
Thomas také chtěl, aby na Titanicu bylo celkem 64 záchranných člunů, ale jeho názor byl přehlasován (prý by na palubě nebylo místo).
Andrews byl také ten, kdo jako první oznámil, že Titanic půjde ke dnu a uvědomil si, že zahyne tolik lidí.


A ostatní členové??

Mimo Andrewse tedy bylo v týmu ještě 8 dalších mužů. Já bych možná ještě zmínila Anthonyho Frosta a Francise Parkesa.
Anthony Frost byl známý svou píšťalkou. Kvůli velkému hluku na stavbě používal píšťalku, aby ho všichni slyšeli. Tuto píšťalku měl i na Titanicu. Nyní je jeho píšťalka u jeho potomků. Rodina ho dodnes považuje za velkého hrdinu a píšťalku opatruje.
Francis Parkes je zajímavý především tím, že mu bylo pouhých 21 let!! Byl učeň a instalatér, ale velmi nadaný.

Nikdo z nich nepřežil....

Nikdo z této skupiny nepřežil a pravděpodobně se o to ani nesnažil. Snažili se Titanic zachránit i když věděli, že je to marné. Byli to hrdinové, kteří měli před smrtí dost možná výčitky svědomí, že umře tolik lidí.
Thomas Andrews byl naposledy stevardem viděn v kuřárně opřený o římsu. Střídavě se díval na hodiny, obraz a do země. Nevzal si ani záchranou vestu. Nechtěl bojovat. Obětoval se. Stejně jako zbytek Týmu jistoty...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Baví Tě číst si články o cestujících // posádce Titanicu?

Ano, moc!! 88.5% (92)
Ne, nebaví.. 11.5% (12)

Komentáře

1 Mujicek Darcik Sniperovka Mujicek Darcik Sniperovka | 15. dubna 2012 v 9:02 | Reagovat

Máš nádherný blog, zbožňují své články. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

"Titanic není film na který rychle zapomenete. Navždy Vás poznamená. Je to příběh plný životních pravd..."

Tumblr_m26ummdbgb1qb9pa3o1_500_large
Tumblr_m1kfkfgorr1r8wxgoo1_500_large
3082195759_1_9_7gdd70vr_large
Tumblr_m2b3voyxfj1roltrqo1_500_large
Tumblr_m2b54ceath1rsw5hao1_500_large
Tumblr_m2b52rrab01rsw5hao1_500_large
Titanic_large_large_181182418_large