.
.
.
.
.........

Mše pro všechny oběti Titanicu + fotky!!

15. dubna 2012 v 18:17 | Rodaw |  Titanic dnes
Konečně se na internetu objevil nějaký článek týkající se Titanicu. Bože, vždyť je to 100 let!! Čekala jsem stovky různých článků a videí a ono skoro nic. To mě opravdu mrzí a upřímně i štve :// Myslím si, že potopení Titanicu byla celkem velká katastrofa na to, abychom si ji na takové kulaté výročí dostatečně připoměli. No ale ... aspoň něco.
Článek překopírovám ze serveru novinky.cz ( tím Vám patří mé velké díky) a tady je:

Zdroj: novinky.cz

Minutou ticha, modlitbami a hlubokým hlasem lodní píšťaly si pasažéři lodí Balmoral a Journey připomněli události staré sto let. Vzpomínkové akce byly zarámovány dvěma hlavními okamžiky - nárazem Titaniku do ledovce ve 23:40 místního času (04:40 SELČ) a potopením této výletní lodi v 02:20 místního času (07:20 SELČ) - mezi nimiž se rozhodovalo o životech lidí na vlnách ledového Altantiku.

FOTO: Chris Helgren, Reuters
Přesně sto let po nárazu Titaniku do ledovce se rozezněly lodní píšťaly, v okamžiku jeho potopení byly spuštěny do vln a požehnány věnce, informoval web listu The Chronicle Herald.FOTO: Chris Helgren, Reuters
Autentické byly podle něj nejen dobové kostýmy mnoha cestujících na vzpomínkových lodích. Ve 02:22 spustila kapela na Journey hymnus Nearer, My God, to Thee, který prý hrál ve stejné době před sto lety i orchestr na Titaniku, svého času označovaném za nepotopitelné plavidlo.

FOTO: Chris Helgren, Reuters
Ve své době největší a nejmodernější výletní parník Titanic vyplul před sto lety na svou první plavbu s cestujícími z anglického Southamptonu do New Yorku. Potopil se 15. dubna časně ráno po srážce s ledovcem jižně od kanadského New Foundlandu.

FOTO: ČTK/AP
Na vzpomínkovou plavbu na místo jeho havárie vyrazila o víkendu z Anglie po stejné trase loď Balmoral, v úterý večer pak z opačné strany oceánu, z New Yorku, výletní loď Journey.

FOTO: ČTK/AP
"Poslední" hodiny plavby luxusního parníku Titanic ale mohli prožívat téměř na vlastní kůži při rekonstrukci nejen cestující na jejich palubách. Vývoj dění na Titaniku bylo možné sledovat minutu po minutě také například na sociální síti Twitter:

FOTO: Chris Helgren, Reuters
"Nádherné ráno, abychom si mohli vychutnat další fantastickou snídani", stálo tam například. Později přicházely spíše znepokojivé zprávy jako: "Víme jen to, že jsme narazili do ledovce, škody nejsou známy." A ještě o něco později: "Moře je plné křičících lidí a těl - nepředstavitelný pohled".

Zdroj článku


Jinak sama za sebe jsem moc ráda, že jsem se konečně dozvěděla, jak to bylo s naším časem. Takže když Titanic narazil, u nás bylo 4:40 a při potopení 7:20.. Je to opravdu strašné :-(
Jinak když je dneska 100 let od potopení, rozhodně tu ještě čekejte další články.


FOTKY NAJDETE ZDE

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

"Titanic není film na který rychle zapomenete. Navždy Vás poznamená. Je to příběh plný životních pravd..."

Tumblr_m26ummdbgb1qb9pa3o1_500_large
Tumblr_m1kfkfgorr1r8wxgoo1_500_large
3082195759_1_9_7gdd70vr_large
Tumblr_m2b3voyxfj1roltrqo1_500_large
Tumblr_m2b54ceath1rsw5hao1_500_large
Tumblr_m2b52rrab01rsw5hao1_500_large
Titanic_large_large_181182418_large